Opatentowana formuła

Sambucol® jest efektem 20 lat badań wirusologa dr Madeleine Mumcuoglu. Wynalazek Sambucol® został opatentowany.

Antivirin® – wyjątkowy mechanizm działania

90% infekcji dróg oddechowych powodowanych jest przez wirusy1. Dlatego ważne jest, aby przy pierwszych objawach infekcji zastosować preparat działający na przyczynę problemu, czyli hamujący wnikanie wirusa do komórki oraz hamujący namnażanie się wirusa. Natomiast po infekcji szczególnie ważne jest wzmocnienie układu odpornościowego.

Badania naukowe

Sambucol® został przebadany w badaniach in vivo2 (z udziałem organizmów żywych, np. z udziałem ludzi) oraz in vitro3 (poza organizmem człowieka)

Gwarancja jakości i bezpieczeństwo

W badaniach naukowych z udziałem produktów Sambucol® nie zaobserwowano działań niepożądanych2.

Produkcja ekstraktu z owoców czarnego bzu odbywa się zgodnie z zasadami dobrej praktyki wytwarzania (GMP – Good Manufacturing Practise)

Kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich grup wiekowych

Sambucol® to gama produktów, odpowiednich dla wszystkich grup wiekowych, już dla niemowląt powyżej 6 m.ż., dzieci oraz dorosłych.

Marka o zasięgu międzynarodowym

Sambucol® to marka obecna w ok. 50 krajach na całym świecie, w Polsce od 2010 r.

Nie zawiera glutenu

Gluten to białko obecne w żywności produkowanej z pszenicy, żyta, owsa i jęczmienia. Unikać powinny go zarówno osoby cierpiące na celiaklię (to uwarunkowana genetycznie niewłaściwa reakcja organizmu na gluten, która prowadzi do zaniku kosmków jelitowych, konsekwencją której jest zaburzenie wchłaniania składników odżywczych) jak i osoby, które są uczulone na białko zawarte w

Adamed to polska firma farmaceutyczna, której misją jest opracowanie i wprowadzenie na światowe rynki innowacyjnych leków na kluczowe choroby cywilizacyjne.