Syrop Nr 1 w grypie i przeziębieniu.*

Zimowa pielęgnacja

Jesień i zima to okres, w którym musimy szczególnie dbać o  pielęgnację skóry dziecka. Odpowiedni ubiór i higiena oraz dbałość o szczegóły pozwolą nam uniknąć przykrych niespodzianek, takich jak przegrzanie, odmrożenia, a także grypa i przeziębienie.

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna i wrażliwa na wszelkie czynniki zewnętrzne. Szkodzi jej nadmiar słońca, brak świeżego powietrza, a w okresie jesienno-zimowym wiatr i niskie temperatury. To właśnie w tym czasie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na stosowane kosmetyki. Gdy tylko temperatury spadają poniżej zera konieczne jest stosowanie specjalnego krem ‘na zimę’. Producenci oferują całą gamę tego typu produktów, więc jest w czym wybierać. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim są o wiele bardziej tłuste, niż zwykłe kremy. Tworzą na skórze warstwę ochronną, która nie przepuszcza zimna ale pozwala jej swobodnie oddychać. Nie zawierają wody – to bardzo ważne, ponieważ woda w kontakcie z niską temperaturą może doprowadzić do powstania odmrożeń. Przykładem jest oliwka natłuszczająca, która ze względu na zawartość wody, nie jest polecana jako produkt ochronny na skórę dziecka. W składzie kremów zimowych znajdziemy też nawilżający pentanol lub lanolinę oraz witaminy.

Ważnym aspektem jest też odpowiedni strój. Jesienią i  zimą zaleca się ubierać maluchy ‘na cebulkę’, w ten sposób można uniknąć zarówno przegrzania, jak i wymarznięcia. Ubranie powinno być także wygodne i przede wszystkim chronić nerki, które są najbardziej wrażliwe na  niskie temperatury. Przed wyjściem na spacer dziecko ubierz w kombinezon, który nie musi być zbyt ciepły, ponieważ to powietrze między warstwami poszczególnych ubrań będzie najlepszym izolatorem ciepła. Czapka musi dobrze zakrywać wrażliwe uszy dziecka, a szalik powinien być wykonany z miękkiego, ciepłego polaru. Rękawiczki dla najmłodszych koniecznie bez palców – są wygodniejsze i cieplejsze.

Nieważne jak mocno byśmy się starali, czasami nie jesteśmy w stanie uniknąć przeziębienia. Lepiej dmuchać na zimne  i zawczasu zaopatrzyć domową apteczkę w Sambucol Baby. Wygodna forma proszku do przygotowywania doustnej zawiesiny może być stosowana już od szóstego miesiąca życia. Zawarty w preparacie ekstrakt z owoców czarnego bzu ma korzystny wpływ na organizm w stanach zwiększonego ryzyka infekcji wirusowej. Hamuje wnikanie i rozprzestrzenianie się wirusa, tym samym pozwala szybciej pokonać infekcję. Ponadto pomaga złagodzić objawy przeziębienia, np.kaszel.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem
newsletter_baner_SQ