Syrop Nr 1 w grypie i przeziębieniu.*

Różne sposoby podania, czyli jak skutecznie leczyć grypę i przeziębienie?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają pomóc w walce z uporczywym przeziębieniem lub grypą. Wśród asortymentu aptek znajdziemy syropy, tabletki  oraz proszek do przygotowania ciepłego napoju. Jaką formę podania wybrać, by skutecznie wyleczyć się z infekcji?

Grypa przychodzi nagle, nieproszona. Najłatwiej zarazić się można od innych ludzi, na przykład w dużych skupiskach (w komunikacji miejskiej lub w pracy). W Polsce najwięcej zachorowań zanotowuje się w miesiącach jesienno-zimowych, między październikiem a marcem. Infekcji wirusowej często towarzyszy uczucie rozbicia, dreszcze oraz bóle mięśni. W natłoku obowiązków nie mamy czasu na chorowanie! Przecież ktoś musi odebrać dzieci z przedszkola, a projekty zawodowe nie zamkną się same! W panice przekraczamy progi apteki w poszukiwaniu najlepszego preparatu na grypę i przeziębienie, ale co wybrać?

Na rynku dostępne są różne formy preparatów: kapsułki, tabletki, syropy i zawiesiny. Z reguły płyny przebywają w żołądku od 10 do 50 minut,  formy stałe natomiast miedzy 30 minut a 7 godzin.

Najszybciej wchłaniają się wszelkiego rodzaju roztwory, które z łatwością można przygotować w domu. Zazwyczaj rozpuszcza się je w gorącej wodzie, co w przypadku grypy ma dodatkowy plus, ponieważ wirusy odpowiedzialne za schorzenie giną temperaturze powyżej 40°C. Do produkcji proszków używa się jednak sporej ilości dodatkowych składników, które ułatwiają rozpad preparatu oraz wpływają na szybkość wchłaniania się. Warto zatem czytać etykiety, by wybrać najlepszy produkt. Idealnie rozgrzewający jest Sambucol Hot Grip, który zawiera ekstrakt z owoców czarnego bzu. Ma korzystny wpływ na organizm w stanach zwiększonego ryzyka infekcji wirusowej. Pomaga złagodzić przeziębienie i kaszel.

Bardzo szybko wchłaniają się syropy,nie zalegają w żołądku oraz nie podrażniają błony śluzowej. Syropy są bezpieczne nawet dla najwrażliwszych grup pacjentów: dla osób starszych, dla dzieci. Sięgając po tego typu preparaty warto wybrać te sprawdzone, przebadane klinicznie. Według lekarzy najskuteczniejsze syropy w grypie i przeziębieniu to Sambucol. Jako jedyny na rynku posiada w swym składzie Antivirin, aktywny składnik wyizolowany z owoców czarnego bzu, który wspomaga organizm w stanach zwiększonego ryzyka infekcji wirusowej. W szerokim asortymencie rodziny Sambucol znajdziecie zarówno syropy dla dzieci jak i dla dorosłych.

Sambucol działa już w górnych drogach oddechowych, gdzie najczęściej namnaża się wirus grypy. Gęsty syrop ‘oblepia’ podniebienie miękkie, dzięki czemu blokuje wnikanie wirusa do organizmu.

Jeśli zdecydujesz się na kapsułki, wybierz te w żelowej otoczce. Nie podrażniają żołądka, a forma płynu zawarta wewnątrz szybko się uwalnia. Najlepszym rozwiązaniem jest Sambucol Extra Strong w kapsułkach z optymalną zawartością składników aktywnych, takich jak: ekstrakt z owoców czarnego bzu, witamina C oraz cynk.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem
newsletter_baner_SQ