Syrop Nr 1 w grypie i przeziębieniu.*

Objawy grypy lub przeziębienia? Dowiedz się więcej o infekcjach wirusowych


Przeziębienie oraz grypa dają o sobie znać, wywołując w organizmie ludzkim liczne objawy. Zwykle zaczyna się od bólu głowy i osłabienia. Organizm próbuje bronić się przed wirusami grypy. Niestety, gdy układ immunologiczny nie radzi sobie z wirusami, pojawiają się objawy przeziębienia. Bóle głowy, mięśni, stawów, ogólne osłabienie, katar, ból gardła oraz zatok - to najczęstsze problemy, które towarzyszą każdemu przeziębionemu człowiekowi. Podobne są objawy grypy, z ta różnicą, iż grypa jest o wiele groźniejsza dla organizmu, a jej objawy dają się o wiele mocniej we znaki dla chorego pacjenta. Bez szybkiej reakcji na objawy przeziębienia i interwencji preparatów leczniczych lub wizyty u lekarza - organizm może borykać się z objawami grypy bardzo długo. Dlatego nie wolno lekceważyć pierwszych symptomów, czyli objawów przeziębienia. Gdy wirusy zaczną namnażać się w naszym organizmie, układ immunologiczny wreszcie się podda, pozwalając wirusom na dalsze rozprzestrzenianie się i wywoływanie bólu - tym bólem są właśnie objawy grypy.
Grypa i przeziębienie u osób starszych

Grypa czy przeziębienie zawsze przychodzą w najmniej spodziewanym momencie. Tę regułę potwierdzą wszyscy, nawet najbardziej odporni. Dlatego tak ważne jest by w okresie jesienno-zimowym nie lekceważyć pierwszych objawów choroby,  nawet zwykłego bólu głowy. Szczególną ostrożność w tym czasie powinni zachować rodzice małych dzieci i osoby starsze.

Według statystyk każdego roku na

Czytaj więcej

ZŁOTY BRZUSZEK 2016 DLA SAMBUCOL BABY!

W połowie grudnia, w mroźne popołudnie odbyła się uroczysta gala plebiscytu Złoty Brzuszek 2016,  podczas której ogłoszono wyniki głosowania na najlepsze produkty dla kobiet w ciąży, młodych mam oraz dzieci do 18. miesiąca życia. Jak co roku głosowano za pośrednictwem sms’ów oraz na specjalnie powstałej stronie internetowej. Po raz kolejny

Czytaj więcej

Zimowa pielęgnacja

Jesień i zima to okres, w którym musimy szczególnie dbać o  pielęgnację skóry dziecka. Odpowiedni ubiór i higiena oraz dbałość o szczegóły pozwolą nam uniknąć przykrych niespodzianek, takich jak przegrzanie, odmrożenia, a także grypa i przeziębienie.

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna i wrażliwa na wszelkie czynniki zewnętrzne. Szkodzi jej nadmiar słońca,

Czytaj więcej

Skuteczna terapia owocami czarnego bzu, czyli jaki preparat wybrać?

Właściwości zdrowotne owoców czarnego bzu znane są od wielu pokoleń. Dziko rosnąca roślina z powodzeniem stosowana była już przez nasze prababki, które gotowały z nich kompoty i podawały swoim domownikom w stanach grypy i przeziębienia. Dzisiaj, wchodząc do apteki widzimy na półkach ogromne ilości preparatów na bazie owoców i kwiatów czarnego bzu z przeróżnymi dodatkami. Skąd wiedzieć, który preparat wybrać?

Czytaj więcej

Jak można zarazić się grypą?

Grypa przebiega o wiele gwałtowniej od przeziębienia i atakuje nagle, bez ostrzeżenia. Wychodzisz rano z domu czując się bardzo dobrze, ale po kilku godzinach tracisz siły, pobolewa Cię głowa i mięśnie. Na domiar złego Twoje czoło staje się gorące, bo prawdopodobnie masz podwyższoną temperaturę ciała. Jak to możliwe, że tak szybko rozwijają się objawy grypy?

Czytaj więcej

Najczęstsze objawy przeziębienia

Wakacje powoli dobiegają końca. Za chwilę pogoda zacznie się zmieniać, wieczory staną się coraz zimniejsze i dłuższe, często deszczowe. Razem z jesienią zacznie się sezon przeziębienia i grypy. Jakie objawy towarzyszą przeziębieniu i  jak sprawdzić czy mamy z nim do czynienia?

Czytaj więcej

Zmienna wakacyjna aura – infekcja gotowa

Wakacyjna aura bywa kapryśna. Jednego dnia tropikalne upały, następnego temperatura niższa nawet o kilkanaście stopni i deszcze. W takich warunkach nie trudno o infekcję. Odporność naszego organizmu zmniejsza się co w konsekwencji  może prowadzić do wystąpienia infekcji.

Czytaj więcej

Grypa krótsza nawet o 4 dni? Teraz to możliwe!

Choć w początkowej fazie łatwo ją pomylić z przeziębieniem, grypa ma zdecydowanie ostrzejszy przebieg i może prowadzić do poważnych powikłań. Do typowych objawów ze strony układu oddechowego dochodzą objawy ogólnoustrojowe: wysoka gorączka, ból głowy, mięśni oraz znaczne osłabienie, które bardzo wyczerpują organizm. Grypa średnio trwa ok. 7-8 dni. Dzięki preparatowi Sambucol® można ją skrócić nawet o 4 dni*.

Czytaj więcej

Gdy infekcja zaskoczy Twoje dziecko

Każdy rodzic wie, że życie z malcem jest pełne niespodzianek – niestety nie zawsze przyjemnych. Należą do nich m.in. grypa i przeziębienie, które zwłaszcza zimą potrafią dopaść malucha w najmniej odpowiednim momencie. Jak pomóc dziecku szybko uporać się z infekcją?

Czytaj więcej

*IMS value MAT/12/2015

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem
newsletter_baner_SQ