Syrop Nr 1 w grypie i przeziębieniu.*

Grypa krótsza nawet o 4 dni? Teraz to możliwe!

Choć w początkowej fazie łatwo ją pomylić z przeziębieniem, grypa ma zdecydowanie ostrzejszy przebieg i może prowadzić do poważnych powikłań. Do typowych objawów ze strony układu oddechowego dochodzą objawy ogólnoustrojowe: wysoka gorączka, ból głowy, mięśni oraz znaczne osłabienie, które bardzo wyczerpują organizm. Grypa średnio trwa ok. 7-8 dni. Dzięki preparatowi Sambucol® można ją skrócić nawet o 4 dni*.

Najczęściej pojawia się w miesiącach zimowych, często wywołując prawdziwą epidemię. Za rozwój grypy odpowiedzialne są ortomyksowirusy, które za pomocą znajdującego się na ich powierzchni białka (hemaglutyniny) wnikają do komórek organizmu ludzkiego, pokonują wszelkie bariery i namnażają się. Do zakażenia najczęściej dochodzi drogą kropelkową, poprzez kontakt z kichającym i kaszlącym chorym. Wirusy mogą być także przenoszone za pośrednictwem różnych przedmiotów, takich jak np. klamka czy telefon – wystarczy, że kilka chwil wcześniej, zanim ich dotkniemy, dotykała ich osoba zarażona. Pamiętajmy jednak, że aby doszło do zakażenia wirus musi zostać przeniesiony w okolice ust lub nosa.

Grypa jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci, osób starszych, przewlekle chorych oraz z obniżoną odpornością. U każdego, lekceważona, może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego czy nawet szok toksyczny. Równie tragiczna w skutkach może być grypa niewłaściwie leczona. Na rynku dostępny jest nowoczesny, naturalny preparat z owoców czarnego bzu – Sambucol® – który zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa w ludzkim organizmie.

Regularne przyjmowanie Sambucolu® od początku trwania grypy może skrócić chorobę nawet o 4 dni. Potwierdziło to badanie przeprowadzone na pacjentach z objawami grypy*. U chorych przyjmujących 15 ml Sambucolu® 4 razy dziennie przez 5 dni stwierdzono znaczną poprawę samopoczucia już po 3-4 dniach stosowania. Pacjenci z tej grupy zużyli o 80% mniej środków przeciwbólowych oraz o 67% mniej spray’ów do nosa w porównaniu z chorymi, którym zamiast Sambucolu® podawano placebo.

Swą niezwykłą skuteczność Sambucol® zawdzięcza ekstraktowi z owoców czarnego bzu – rośliny leczniczej, która od wieków była wykorzystywana w stanach przeziębienia, grypy oraz zapalenia zatok. Jako jedyny preparat na rynku zawiera także opatentowany składnik Antivirin®, który oblepia atakującego wirusa grypy, nie dopuszczając do jego wniknięcia do komórek, co zapobiega dalszemu rozwojowi infekcji. Ponieważ Sambucol® zawiera ekstrakt wyłącznie z owoców czarnego bzu (nie z kwiatów!), może być podawany dzieciom już od 6. miesiąca życia (Sambucol® Baby). Jak podaje Europejska Agencja Leków (EMA), preparaty, które zawierają ekstrakt z kwiatów czarnego bzu, nie mogą być stosowane u dzieci poniżej 12. roku życia.

 

*Zakay-Rones Z. i wsp. Randomizowane badanie dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa stosowania doustnego ekstraktu z czarnego bzu w leczeniu wirusowych infekcji grypy typu A i B. J Int Med. Res. 2004;32(2):132-40.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem
newsletter_baner_SQ