Syrop Nr 1 w grypie i przeziębieniu.*

Grypa i przeziębienie u osób starszych

Grypa czy przeziębienie zawsze przychodzą w najmniej spodziewanym momencie. Tę regułę potwierdzą wszyscy, nawet najbardziej odporni. Dlatego tak ważne jest by w okresie jesienno-zimowym nie lekceważyć pierwszych objawów choroby,  nawet zwykłego bólu głowy. Szczególną ostrożność w tym czasie powinni zachować rodzice małych dzieci i osoby starsze.

Według statystyk każdego roku na grypę chorują setki milionów osób na całym świecie. Z powodu powikłań pogrypowych umiera nawet milion ludzi rocznie, a trzon tej grupy stanowią osoby w podeszłym wieku. System odpornościowy seniora jest bowiem w naturalny sposób osłabiony, dlatego każda infekcja może przebiegać nieco gwałtowniej i niestety trwać dłużej.

Lista symptomów choroby, których nie należy ignorować jest długa, najpopularniejsze z nich to:

  • podwyższona temperatura ciała, nawet powyżej 39°C,
  • dotkliwy ból głowy, stawów i mięśni,
  • suchy męczący kaszel,
  • bardzo rzadko – ból gardła oraz katar.

Seniorzy, którzy zauważą u siebie niepokojące objawy koniecznie powinni zgłosić się do lekarza. Zanim jednak dojdzie do spotkania ze specjalistą zaleca się wypoczynek i pozostanie w łóżku, w ciepłym lecz wywietrzonym pokoju. Ważne jest także regularne uzupełnianie płynów, zwłaszcza przy wysokiej gorączce (można pić wodę, herbatę z miodem lub sokiem malinowym czy napar z rumianku).

Bezpiecznym dla seniorów produktem, który pomaga zwalczać wirusy i nie wchodzi w interakcje z innymi lekami jest Sambucol Original Formula. Zawarty w syropie ekstrakt z owoców czarnego bzu korzystnie wpływa na organizm w stanach zwiększonego ryzyka infekcji i łagodzi wszystkie objawy przeziębienia. Składnik aktywny (Antivirin®) zawarty w Sambucolu hamuje namnażanie wirusów, a tym samym skraca czas trwania infekcji.

 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem
newsletter_baner_SQ